انواع ویلچر مسافرتی

برای کمک به افرادی که به هر دلیلی به‌صورت موقت یا دائم دچار اختلالات حرکتی هستند یا به تعبیر دیگر در حرکت ناتوان‌اند از ویلچر استفاده می‌شود. ویلچر مسافرتی را می‌توان به‌ عنوان پایه‌ای‌ترین نوع ویلچر در انواع مختلف ویلچرها نام برد. طراحی و ساخت ویلچر مسافرتی به‌گونه‌ای نیست که کاربر بتواند به‌صورت مستقل آن را به حرکت درآورد. و برای حرکت دادن آن حتماً نیاز است یک کمک‌ کننده یا مراقب حضور داشته باشد این وسایل برای تحرک به شکل مستقل طراحی نشده‌اند. از ویلچر برقی مسافرتی به ‌منظور کمک به حرکت فرد ناتوان در سفرهای کوتاه استفاده می‌شود.

ویلچر مسافرتی برای اینکه راحت‌تر جابه‌جا شود سبک ساخته می‌شود. ویلچر سفری غالبا از آلیاژهای سبک مانند آلومینیوم ساخته می‌شود و طوری طراحی شده‌اند که خیلی راحت جمع و کوچک می‌شوند. و در زمان تا شدن بسیار فضای کمی اشغال می‌کنند. دارای ساختارهای منعطف و سبک می‌باشند و برای استفاده کوتاه‌مدت در مسافرت‌ها کاربرد دارند. از اهداف اصلی ویلچر برقی مسافرتی این است که طراحی‌های منحصربه‌فردی دارند. و همان‌طور که گفته شد سبک هستند و انعطاف خوبی داشته و فضای کمی نیز اشغال می‌کنند. ویلچر مسافرتی به شما این امکان را می‌دهد که فرد ناتوان و سالمند را در بیرون از منزل به‌راحتی جابه‌جا کنید.

بهترین را انتخاب کنید! انواع ویلچر برقی

ویلچر سبک مسافرتی

اکثر مشتریان و کاربران برای کاهش دادن مشکلات حرکتی بیماران و سالمندان خود در فضای بیرون از منزل یا در هنگام مسافرت‌ها خواهان استفاده از ویلچر سفری سبک هستند. همان‌طور که از نام آن مشخص است مهم‌ترین ویژگی این مدل ویلچر وزن بسیار کم آن است. اما علاوه بر این، مقاوم و انعطاف‌پذیر نیز می‌باشد. در واقع ویلچر سبک دارای وزنی در حدود 12 کیلوگرم و کمتر می‌باشد و همچنین ساختار منعطف با حداکثر تا شوندگی دارد.

مواد اولیه مقاوم و با استحکام بالا در ساخت ویلچر سفری استفاده می‌شود، زیرا لازم است وزن بالایی را بتوانند تحمل نمایند؛ سبکی ویلچر نباید بهانه‌ای برای کاهش مقاومت تحمل وزن این وسیله باشد. در عین سبک بودن باید کارایی لازم را نیز داشته باشد. اغلب ویلچرهای سبک از آلومینیوم صنعتی با استحکام بالا که دارای استانداردهای مشخص است تولید می‌شوند. در طراحی این نمونه ویلچرها سعی می‌شود که حداکثر جمع شوندگی اجرایی گردد. به‌این ‌ترتیب می‌توان ویلچر سبک مسافرتی تولید نمود که کارایی لازم را برای کاربران داشته باشد.

ویلچرهای فوق سبک که جدیداً به بازار عرضه می‌گردند از پروفیل‌های کربن صنعتی تولید می‌شوند. این پروفیل کربن صنعتی در تولید ماشین‌های گران ‌قیمت یا مسابقه‌ای و هواپیما مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویلچرهای فوق سبک دارای وزنی کمتر از 5 کیلوگرم هستند.

انواع ویلچر مسافرتی
انواع ویلچر مسافرتی

ویلچر برقی مسافرتی

ویلچر برقی مسافرتی از آلیاژهای سبک مانند آلومینیوم ساخته شده و از لحاظ وزنی بسیار سبک می‌باشند؛ دارای وزنی تقریباً بین 10 تا 12 کیلوگرم هستند. داشتن وزن سبک از مهم‌ترین ویژگی‌های این نمونه ویلچر محسوب می‌شود. ویلچرهای برقی مسافرتی به شکلی طراحی می‌شوند که به‌راحتی جمع و در اصطلاح تا می‌شوند و فضای کمتری را اشغال می‌نمایند.

ویلچر سفری برقی دارای طراحی ویژه ای هستند. این ویلچرها ساختارهای انعطاف‌پذیر دارند و مناسب برای سفرهای کوتاه می‌باشند. ویلچر برقی مسافرتی به‌وسیله‌ی موتور کم‌حجم، سبک و قوی کار می‌کند. و توسط فرد کاربر قابل ‌کنترل است. این‌گونه ویلچرها از دسته کنترل دینامیکی برخوردار هستند. و نیروی آن با باتری شارژی فراهم می‌شود؛ باتری‌های آن سبک و دارای طول عمر بالا هستند.

زیر پایی ویلچر برقی سفری نیز متحرک بوده و قابلیت تاشدن دارد. ترمز ویلچر مسافرتی، بر روی دسته آن قرار دارد و بر همین اساس در وضعیت‌های اضطراری به‌راحتی متوقف می‌شود. کنترل ترمز در ناحیه دسته از ویژگی‌های مطلوب برای این نمونه ویلچرها است. همچنین به علت داشتن استقامت بالا قادر است وزن بالای کاربر را نیز تحمل نماید. ویلچر مسافرتی برای عبور از مسیرهای کوچک و گذر در خیابان نیز مناسب است. چرخ‌های این ویلچر توانایی عبور از راه‌های مختلف را دارد و در برابر ناهمواری‌های معابر استوار و مستحکم می‌باشد.

انواع ویلچر مسافرتی
فروشگاه تجهیزات توان بخشی ویل طب

فروشگاه تجهیزات توان بخشی ویل طب ارائه کننده انواع تجهیزات توان بخشی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت

نکات طلایی خرید ویلچر مسافرتی

یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار برای خرید ویلچر سبک مسافرتی، قیمت ویلچر و میزان بودجه‌ای است که برای خرید قرار است در نظر گرفته شود. درواقع در بازار فعلی ایران، ویلچرهای ساخت کشور و ویلچرهای وارداتی موجود است، که اغلب ویلچرهای وارداتی نیز ساخت کشور چین هستند. و این مسئله یعنی وارداتی بودن یا نبودن نیز بر روند قیمت‌ها تأثیرگذار است.

برندهای مختلفی از انواع ویلچر مسافرتی ساخت چین در بازار ایران وجود دارد که از کیفیت و درجه‌بندی متفاوتی نیز برخوردار هستند. ویلچرهای ساخت کشورمان هم از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار هستند. در سال‌های اخیر نیز با تنوع بیشتر به بازار ارائه می‌شوند.

در آخر اینکه لازم است هنگام خرید به مؤلفه‌های مهم همچون کیفیت، انعطاف، میزان تا شوندگی، وزن، قیمت ویلچر مسافری توجه لازم را داشته باشید. و سعی کنید محصولی را خریداری نمایید که فرد ناتوان بر روی آن احساس راحتی نماید و کمتر خسته شود. همچنین این مسئله برای فرد کمک‌ کننده نیز صادق است.

انواع ویلچر مسافرتی

چه قدر با انواع مختلف ویلچر آشنایی دارید؟ با مقاله تکنولوژی ویلچرهای مدرن بهترین گزینه را انتخاب کنید!

انواع ویلچر مسافرتی

جابه‌جایی با ویلچر برقی مسافرتی

جابه‌جایی با انواع ویلچر برقی مسافرتی بسیار آسان و قابل‌ کنترل است، این ویلچرها در بازار با قیمت‌های مختلف قابل دسترسی می‌باشند. مواد مورداستفاده، کیفیت چرخ‌ها، وزن ویلچر و غیره ازجمله عوامل تأثیرگذار بر قیمت‌ها هستند. و موجب ایجاد این تنوع قیمت در بازار می‌شوند. بنابراین لازم است در حین خرید به تمامی این نکات توجه کافی داشت.

مسئله جابه‌جایی و قرارگیری این نوع ویلچرها در خودرو به ‌خوبی برطرف شده و با خیالی راحت می‌توان با خودروهای کوچک نیز آن‌ها را جابه‌جا کرد. ساختار این ویلچرها به‌گونه‌ای است که همه ویژگی‌های گفته ‌شده را دارند. و برای کسانی که نیاز است همواره با هواپیما و قطار در حال سفر باشند گزینه‌ی مطلوبی محسوب می‌شود.

نتیجه گیری

انواع ویلچر مسافرتی برای اینکه قابلیت جابجایی راحتی داشته باشد سبک ساخته می شود و بیشتر مخصوص مسافت های کوتاه است و برای مسافت‌های بلند کاربرد چندانی ندارد این ویلچرها به گونه ای طراحی شده‌اند که به راحتی جمع می‌شوند و فضای کمی را اشغال می‌کنند، انعطاف بالایی دارند و این امکان را به شما می دهند که فرد ناتوان و سالمند را در بیرون از منزل به راحتی جا به جا کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ویل طب تماس بگیرید و از فرصت مشاوره رایگان خود استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

📝امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد نظرات و تجربیات خود را از خواندن این مقاله از طریق کامنت با ما به اشتراک بگذارید.📝

بروزرسانی 29.04.01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *